Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40  87-80 Włocławek tel. 54 232 58 52

sport w ekonomiku

Mistrzostwa Włocławka w Indywidualnych Biegach Przełajowych 6.10.2017

Udanie zaprezentowali się uczniowie Ekonomika podczas Indywidualnych Mistrzostw Włocławka w biegach przełajowych. Podczas imprezy zorganizowanej na boiskach Zespołu szkół Samochodowych reprezentacja naszej szkoły walczyła o jak najwyższe miejsca . Sześć dziewczyn oraz sześciu chłopców biegali na dystansie 1500m oraz 2000m. Marcel Styburski uczeń klasy IIc okazał się najszybszym zawodnikiem z ekonomika i uplasował się na trzecim miejscu wśród chłopców. Szóstą lokatę wywalczyła Karolina Chlebosz z klasy IId.

Opiekun: Bartosz Woźniak

Mistrzostwa Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych (12.10.2017)

Drużyna dziewcząt Zespołu Szkół Ekonomicznych wywalczyła III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych, skład reprezentacji:

Daria Celmer, Katarzyna Nowakowska, Sandra Antczak, Szołyga Aleksandra, Wiktoria Krosnowska, Barbara Błaszczyk, Sylwia Mroczkowska, Marta Rutkowska, Kamila Kmieć,    Karolina Chlebosz

Dużą niespodziankę sprawiła sztafeta chłopców z ,,Ekonomika’’ , która wywalczyła IV pozycję w najliczniejszym starcie. Trzeba przyznać ,że chłopcy zostawili dużo zdrowia podczas startów, przegrywając z Samochodówką, Elektrykiem i Budowlanką. W tyle zostawiliśmy Zespół Szkół Akademickich, Zespół Szkół Technicznych oraz II LO. Skład reprezentacji: Bartłomiej Kownacki, Radosław Surmacki, Arkadiusz Półtorak, Kamil Witkowski, Adrian Kijek, Adrian Surmacki, Patryk Klimek, Kacper Pietrzak, Szymon Szajkowski, Marcel Stuburski

Udany występ szachistów

Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Ekonomika na odbywającym się w Elektryku Turnieju Szachowym, który został rozegrany 20 lutego 2016 r. W zawodach wystartowała rekordowa liczba – 17 zawodników, a wśród nich trzech z naszej szkoły. Na podium stanęło dwóch ekonomistów. Drugą lokatę wywalczył Kacper Rafalski, a trzeci był Gracjan Milcarek.

Zwycięstwo Kacpra Rafalskiego.

Znakomicie spisał się Kacper Rafalski w Listopadowym Turnieju Szachowym Elektryka, który odbył się 28 listopada 2015 r. Uczeń naszej szkoły pokonał wszystkich zawodników, zwyciężając bezapelacyjnie w zawodach.

XIII miejsce lekkoatletek w województwie.

W „Dolinie Śmierci” w Bydgoszczy 27 października 2015r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Lekkoatletki Ekonomika zakończyły zawody na XIII miejscu. Barw naszej szkoły broniły: Gałka Agnieszka, Gradowska Patrycja, Antczak Sandra, Żołnowska Klaudia, Targańska Daria, Ciesielska Dominika, Rutkowska Marta, Mroczkowska Sylwia, Krazińska Natalia i Jankowska Natalia. Opiekunami zawodniczek byli: Woźniak Bartosz, Lubomski Jarosław, Bychowski Piotr

Znakomity występ lekkoatletek.

Rewelacyjnie spisały się lekkoatletki naszej szkoły w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej, zajmując II miejsce w końcowej klasyfikacji. Zawody odbyły się 16 października 2015r. na stadionie OSiR. Opiekunami zawodniczek byli: Piotr Bychowski, Jarosław Lubomski i Bartosz Woźniak.

Tytuł wicemistrzowski dla Ekonomika.

Doskonale wypadły nasze sportsmenki w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 6 października 2015r. na terenach leśnych przy Zespole Szkół Samochodowych. Po zaciętej walce ostatecznie stanęły na drugim stopniu podium. Autorkami tego sukcesu były: Agnieszka Gałka, Patrycja Gradowska, Sandra Antczak, Klaudia Żołnowska, Daria Targańska, Dominika Ciesielska, Justyna Jossa, Marta Rutkowska, Sylwia Mroczkowskai Natalia Krazińska. Opiekunami drużyny byli: Bartosz Woźniak, Piotr Bychowski i Jarosław Lubomski.