Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40  87-80 Włocławek tel. 54 232 58 52

wydarzenia 2014/2015    Akcja charytatywna na rzecz zwierząt z TOZ
20 czerwca 2015r.w sobotę -  wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu   pod opieką koordynatora p. Danuty Galczak uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami Oddział we Włocławku pn. Dzień Pupila. Wolontariuszki pomagały w organizacji imprezy, zachęcały w markecie Kaufland do kupowania i oddawania na rzecz TOZ karmy dla zwierząt, uczestniczyły w zbiórce pieniędzy na rzecz zwierząt pozostających pod opieką TOZ.  Łącznie zebrano 2261,50 zł. Wolontariuszki, które brały udział w akcji (od 9.40 do 14.00) to : Paulina Jóźwińska kl. 1c, Judyta Dankowska kl. 1c, Klaudia Wyczałkowska kl. 1c, Joanna Kalocińska kl. 1a, Agnieszka Lewandowska kl. 1a, Czarnecka Sandra kl. 1a, Milena Gąska kl. 2d. 

 

I miejsce Martyny Arent w konkursie fotograficznym !

16 czerwca 2015 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie VII Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Wschody i zachody słońca”, organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku. W konkursie wzięły udział dwie uczennice  z naszej szkoły : Agnieszka Lewandowska i Martyna Arent – obie  z kl. 1a.  I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Martyna Arent. Martyna oprócz dyplomu otrzymała serdeczne podziękowania oraz nagrodę rzeczową. Gratulacje dla laureatki ! Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Danuta Galczak. Zdjęcia można oglądać na stronie
 www.zskdlugosz.pl oraz na stronie biblioteki www.zse-biblioteka.424.pl  Będą one również wkrótce wyeksponowane na gazetce szkolnej. 


          Poetycka Galeria Trzech Obrazów w bibliotece
Od 1 czerwca do końca roku szkolnego 2014/2015 w bibliotece szkolnej można oglądać wystawę pn. „Poetycka Galeria Trzech Obrazów”, otwierającą cykl wystaw malarskich połączonych z poezją. Pierwszym obrazem otwierającym powyższy cykl jest dzieło Johannesa Vermeera

„Dziewczyna z perłą”. Obraz stał się inspiracją do literackiego przedstawienia losów malarza i jego modelki w książce Tracy Chevalier pod tym samym tytułem. Na podstawie książki powstał film Petera Webbera , noszący ten sam tytuł.  Drugi obraz to „Ujrzałem raz” Leona Wyczółkowskiego, czołowego rysownika, grafika i malarza Młodej Polski, przedstawiciela nurtu realistycznego w sztuce polskiej.  Trzecim obrazem zaprezentowanym w cyklu jest dzieło holenderskiego postimpresjonisty Vincenta Van Gogha „ Chaty w Auvers”. Dodatkiem poetyckim jest wiersz Zygmunta Krasińskiego „ Znowu wróci wiosna”. Zapraszamy do oglądania J
II Olimpiada Hefajstosa


W sobotę 13 czerwca 2015r. na stadionie OSiR odbyła się II Olimpiada „Hefajstosa” dla osób niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad olimpiadą sprawował Prezydent Miasta Włocławek  Pan Marek Wojtkowski. Olimpiadę cyklicznie organizuje Sportowe Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Eurointegracja”. W rywalizacjach sportowych , zabawach i grach – wzięły udział osoby niepełnosprawne a także podopieczni Domów Pomocy Społecznej. Swoją pomocą w trakcie olimpiady służyły, między innymi, wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole : Sylwia Mroczkowska kl. 1a, Agnieszka Lewandowska kl. 1a, Klaudia Wyczałkowska kl. 1a, Paulina Jóźwińska kl. 1c, Joanna Kalocińska kl. 1a, Milena Gąska kl. 2d. pod opieką koordynatora Pani Danuty Galczak.  Dziewczęta dały z siebie wszystko i mimo upału spisały się na złoty medal !

Sąd Rejonowy

 

13 maja 2105 roku, klasa II a TE wraz z opiekunem p. Izabelą Łopuszyńską - Urban, uczestniczyła w rozprawie w Sądzie Rejonowym we Włocławku. Posiedzeniu przewodniczyła SSR Magdalena Tomasiewicz. Klasa miała możliwość nie tylko przysłuchiwać się jako publiczność dwóm rozprawom karnym, ale mogła się także wypowiedzieć, zadać pytania a także zrobić pamiątkową fotografię z Panią Sędziną.


Ekonomik najlepszy  w mieście w Obronie Cywilnej


Dnia 28 kwietnia 2015 roku w Urzędzie Miasta Włocławek odbył się odbył się  miejski etap  „IV Olimpiady Obrony Cywilnej 2015”. Wzięło w nim udział 10  dwuosobowych zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowali :  Dominika Biesiadzińska klasa 2 d Technikum nr 3  Damian Pawlak klasa 2 a Technikum nr 3.
  Uczniów przygotowywała Monika Krzeszewska Uczniowie zajęli  I miejsce i będą reprezentować nasze miasto na szczeblu wojewódzkim.


 Konkurs na prezentację multimedialną rozstrzygnięty !
Biblioteka szkolna rozstrzygnęła konkurs na najlepszą prezentację multimedialną nt.  „Historia książki i druku” , zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich  (23 kwietnia). Na konkurs wpłynęło sześć prezentacji multimedialnych. Prace charakteryzowało :  - ciekawe, indywidualne podejście do tematu - interesująca, przyciągająca uwagę szata graficzna  - rzeczowość, precyzja i merytoryczność - znajomość nowinek multimedialnych  Najlepszą prezentację multimedialną pod względem technicznym, logicznym i merytorycznym – wykonała Agnieszka Lewandowska z kl. 1a Technikum i to jej praca zostanie zamieszczona na stronie internetowej biblioteki. Prezentacja Agnieszka składa się z dziewięciu slajdów.  Została wykonana w sposób rzetelny, prosty  i precyzyjny. Każdy slajd ma nagłówek, co czyni prezentację jasną, czytelną i rzeczową. Szata graficzna i precyzyjnie wykonane i rozmieszczone napisy oraz zdjęcia - dobrane do szablonu - nie budzą żadnych zastrzeżeń. Prezentacja jest zrozumiała i bardzo czytelna dla potencjalnego odbiorcy. Gratulujemy serdecznie Agnieszce  ! Gratulujemy również pozostałym uczestnikom konkursu ! Wszystkie prace zostaną wykorzystane na lekcjach z przysposobienia czytelniczego. Laureatka konkursu otrzyma ocenę celującą z języka polskiego, pozostałe osoby - oceny bardzo dobre J Gratulujemy  i zachęcamy do uczestniczenia w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną, rozwijających  i prezentujących Wasze zdolności,  umiejętności, pasje.  Pozostałe osoby biorące udział w konkursie to : - Marta Rutkowska 1a  -Sylwia Mroczkowska 1a - Joanna Kalocińska 1a - Martyna Arent 1a  - Dominik Langa 1d


Uczniowie naszej szkoły w II etapie ogólnopolskiej olimpiady
Justyna Barczak z klasy IVa i Arkadiusz Kostuniak z klasy IIIb zakwalifikowali się i wzięli udział  w II etapie Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Uczniowie zmierzyli się z trzema zadaniami z obszaru planowania i zarządzania karierą zawodową. Zadania wymagały od uczestników stosowania rozwiązań nietuzinkowych oraz wymuszały poszukiwanie różnego rodzaju informacji i rozwiązań dla jak najlepszego zaplanowania drogi edukacyjno - zawodowej. Uczniowie otrzymali nagrody indywidualne – program komputerowy „Przewodnik po wolontariacie” od sponosora firmy PROGRA Sp. z o.o.  Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Trud merytorycznego przygotowania uczniów podjęła Pani Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska.

„8 Wspaniałych”
9 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Miasta miała miejsce uroczysta Gala Lokalnej Edycji Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Do eliminacji lokalnych zakwalifikowało się w tym roku 34 wolontariuszy z 15 włocławskich szkół : 3 szkół podstawowych,  3 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji laureatami konkursu zostały również wolontariuszki z Zespołu Szkół Ekonomicznych : Dominika Biesiadzińska i Natalia Jaworska, które za swoją aktywną działalność charytatywną na rzecz potrzebujących zostały wyróżnione i z rąk Prezydenta Miasta Pana Marka Wojtkowskiego otrzymały srebrne odznaki. Opiekunem merytorycznym wolontariuszek jest p. Danuta Galczak – koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych.
        Finalistka XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości
Barbara Renczkowska uczennica klasy IV c Technikum nr 3 została finalistką  XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z

Rachunkowości.  Konkurs organizuje Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości UMK. Celem Konkursu jest promowanie rachunkowości wśród uczniów szkół  onadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym poprzez zachęcanie do samodzielnego zgłębiania tej wiedzy na gruncie teoretycznym i praktycznym. Wymagane są wiadomości z zakresu rachunkowości finansowej, przede wszystkim z księgowości i sprawozdawczości.  Konkurs
składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy został przeprowadzony  w formie testu.  W etapie finałowym uczestnicy musieli zadekretować kilka  operacji gospodarczych, udzielić odpowiedzi na pytania otwarte, rozwiązać zadania liczbowe, wskazać prawidłową odpowiedz  na pytania typu prawda/fałsz oraz udzielić odpowiedzi na pytania specjalistów.  Finalistka przygotowywała się do udziału w Konkursie pod opieką merytoryczną Pani Haliny Wolińskiej i Pani Ireny Oleradzkiej.


Sukces uczennic klasy II b technikum ekonomicznego.

20 marca 2015r  w  Gimnazjum nr 9 we Włocławku odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs  Recytacji Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej „Bądź pozdrowiona, Ziemio Rodzinna…”.       Patronatem  konkurs objęli: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Prezydent  Miasta Włocławek, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.                                                                      


Naszą szkołę reprezentowały: Marlena Kwiatkowska z klasy II b, która zajęła II miejsce w kategorii „na ludową nutę” oraz  Agnieszka Pawlak z  klasy II b, która zajęła III miejsce w kategorii recytacja. Dziewczęta otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Uczennice  do konkursu przygotowała mgr Marzena Jabłońska.


Wielkanocny Kiermasz Charytatywny w Zespole Szkół Ekonomicznych.


             23 marca 2015 r. wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Ekonomicznych , wraz z koordynatorem koła p. Danutą Galczak – zorganizowali Wielkanocny Kiermasz Charytatywny na rzecz osób z niepełnosprawnością ze Sportowego Stowarzyszenia „Eurointegracja”.  
W trakcie kiermaszu można było pozachwycać się i zakupić , dorzucając w ten sposób cegiełkę serca, ozdoby wielkanocne, wykonane

przez : podopiecznych Stowarzyszenia „Eurointegracja”, młodzież i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Trampolina, dzieci, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Cyganka, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz nauczycieli z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród ozdób wielkanocnych były : jajka ozdabiane i tworzone różnymi metodami,

kurczaczki i zajączki wielkanocne, świeczniki, świece, kompozycje świąteczne, mydełka żelowe w kształcie zwierzątek, kartki świąteczne – wszystkie te ozdoby tym bardziej wartościowe, że wykonane ręcznie w trakcie zajęć przez młodzież i dzieci.
 Imprezę zaszczyciły przedstawicielki Stowarzyszenia „Eurointegracja” – pełniące funkcję wiceprezesów p.p. Zofia Wasielewska i Anna Myszkowska , panie Katarzyna Grzelakowska i Sylwia Kaczorek,  kierownik Świetlicy Środowiskowej „Trampolina” – p. Jakub Zemlak a także prezes powstającego Stowarzyszenia „Przyjazny Włocławek” p. Krystyna Marszałek.

Debata Oxfordzka  - 3 miejsce dla Ekonomika

 

20 marca 2015 roku, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej we Włocławku, odbyła się I Włocławska Debata Oxfordzka. W debacie wzięło udział 8 włocławskich szkół w tym także Nasz Ekonomik. Zajęliśmy 3 miejsce. Reprezentantami ZSE byli: Magdalena Przybyszewska 2 c TE, Karolina Olszewska 2 c TE, Mateusz Gliński 4 a TE. Organizatorzy wybrali tematy budzące dużo kontrowersji. Dotyczyły one np. tego czy Powstanie Warszawskie było zrywem narodowym, które warto naśladować; czy Wojciech

Jaruzelski był ofiarą systemu, czy pułkownik Ryszard Kukliński jest Konradem Wallenrodem XIX wieku oraz czy Lech Wałęsa jest człowiekiem nadziei. Opiekunem grupy była p. Izabela Łopuszyńska - Urban.


Tytuły finalistów dla naszych uczniów !!!
JustynaBarczak uczennica  klasy IVa i PawełOstrowski uczeń klasy IVd Technikum zdobyli tytuły finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.
Finał IV edycji olimpiady odbył się 6 marca br. w Białymstoku. Olimpiada miała charakter interdyscyplinarny a ideą przyświecającą olimpiadzie było pogłębianie wiadomości i umiejętności przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych niezbędnych dla zrozumienia mechanizmu

funkcjonowania polskiego i europejskiego rynku pracy, doskonalenie umiejętności poruszania się na tym rynku z uwzględnieniem jego zmienności i konkurencyjności, propagowanie działań polegających na zapobieganiu wykluczeniu społecznemu, pogłębianie wiedzy na temat strefy euro, popularyzacja wiedzy o systemach kształcenia zawodowego w różnych krajach, uzupełnienie realizowanego w szkołach procesu kształcenia i rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wykraczającym poza ścisłe ramy programowe wiedzy o polskim i europejskim rynku pracy. Olimpiada zorganizowana była jako trójstopniowe interdyscyplinarne zawody o zasięgu ogólnopolskim. Zawody pierwszego i drugiego stopnia (szkolne i okręgowe) odbywały się w formie testu on – line. Zawody trzeciego stopnia przeprowadzane zostały w dwóch częściach: część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu pisemnego w tradycyjnej formie, składającego się z 30 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru z zakresu programu Olimpiady, część druga polegała na udzieleniu przed komisją odpowiedzi ustnych na pytania problemowe. W etapie finałowym do testu przystąpiło 100 najlepszych uczniów z całej Polski, w tym troje uczniów naszej szkoły: Justyna Barczak, Arkadiusz Kostuniak i Paweł Ostrowski. Do ścisłego finału weszło 20 najlepszych uczestników, w tym dwoje naszych uczniów. Finaliści przygotowywali się do udziału w olimpiadzie po opieką merytoryczną nauczycielki pani Joanny Żuchowicz – Kwiatkowskiej.
Patronat honorowy nad olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Żołnierze Wyklęci

                                              

 3 marca 2015 roku, klasa 1B TE wraz z opiekunem p. Izabelą Łopuszyńką - Urban, wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który został zorganizowany w Centrum Kultury "Browar B." z Instytutem Pamięci Narodowej. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski. Program tegorocznych, wojewódzkich obchodów został przygotowany z myślą przede wszystkim o młodzieży i obejmował:

 1. Prelekcje i warsztaty (godz. 10.00-12.00)

 2. Wystawę poświęconą "Żołnierzom Wyklętym";  otwarcie wystawy: 12.00

 3. Koncert Andrzeja Kołakowskiego  12.00-14.00

Narkotyki prowadzą donikąd

W  ramach programu „Narkotyki prowadzą donikąd” uczniowie klas IIa i IIb technikum nr 3 brali udział w konkursie „Nie odlatuj z narkotykami”, zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK i finansowany ze środków Gminy Miasta Włocławek.


Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się
9 grudnia. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Dominika Grobelniak z kl. 2a. Opiekunem merytorycznym uczennicy była
p. Dorota Andrzejewska, wspierała p. Irena Oleradzka, po odbiór nagrody uczennica poszła pod opieką p. Danuty Galczak.Wycieczka do Bydgoszczy


4 grudnia 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczyli w Dniu Kariery w sektorze nowoczesnych usług. Przedsięwzięcie realizowane było przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu i Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy.


Uczniowie klas maturalnych IVa, IVc i IVd brali udział w prezentacjach firm (z branży IT, nowoczesnych usług finansowych, marketingu internetowego, poruszanie się po rynku pracy). Mieli również możliwość spotkania z przedstawicielami pracodawców, doradcami zawodowymi i pracownikami biura Kariery UTP.


Organizatorkami wycieczki byli nauczyciele: Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska, Alicja Gołębiewska i Bartosz Woźniak.Justyna Barczak stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego !!!

We wtorek 9 grudnia br. w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego we Włocławku odbyła się uroczystość wręczenia umów stypendialnych w ramach projektu „Zdolni na start”. W gronie 20 młodych uczniów ze szkół włocławskich, którzy w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali wsparcie finansowe w ramach IV edycji projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów znalazła się Justyna Barczak z klasy IVa technikumUczennica jest finalistką ogólnopolskiej interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Wsparcie finansowe, które otrzyma będzie mogła wykorzystać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań. Opiekunem dydaktycznym zdolnej uczennicy jest mgr Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska, która przygotowała dla Justyny indywidualny plan rozwoju.
 


Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

28 listopada 2014r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z jego koordynatorem panią Danutą Galczak uczestniczyli w akcji Bank Żywności w markecie Biedronka przy ulicy Zbiegniewskiej. Bank Żywności to ogólnopolska akcja charytatywna , która prowadzona jest w wielu miastach Polski i regionu. Celem akcji jest zbiórka produktów żywnościowych dla rodzin znajdujących się  w trudnej sytuacji  finansowej i wspomożenie ich przed Świętami. Nasi wolontariusze spisali się na medal. Zebraliśmy  w tym dniu niemal 140 kg produktów żywnościowych i ok. 50 litrów napojów, mleka, olejów. Dzięki wzorowej postawie wolontariuszy  i hojności klientów marketu również nasza szkoła otrzymała produkty zywnościowe dla 10 uczniów z rodzin o niskim dochodzie finansowym. W akcji wzięło udział 12 wolontariuszy – Sztuczyńska Angelika (1c), Jóźwińska Paulina (1c), Politański Damian (1c), Dankowska Judyta (1c), Kustra Michał (1c), Wiesławska Dominika (1c), Krysińska Karolina (1b), Zasadzińska Sandra (1b), Jakubowski Kacper (1b), Górska Sandra (1b), Biesiadzińska Dominika (2d),  owakowska Paulina (2d) Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu Danuta Galczak

AKCJA PROFILAKTCZNA


W dniu 14.11.2014r. odbyła się w naszej szkole AKCJA PROFILAKTCZNA dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie klas pierwszych

technikum uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Żyję bez ryzyka AIDS” współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Włocławek, które przeprowadziła dr Anna Grabowska-Dąbek. Szkolni organizatorzy akcji: p. I. Oleradzka (opiekun SK PCK) i p. D. Andrzejewska (pedagog szkolny).


!!! GRATULACJE !!!


10 października 2014 roku rozpoczęła się VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Coroczny turniej wiedzy logistycznej organizuje Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Uczniowie Naszej szkoły w pierwszym etapie ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki musieli odpowiedzieć na 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru. Temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji. Do  etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Burmistrzak Mateusz; Charzewska Karolina; Fabiszewski Bartosz; Gołębiewska Emilia; Mikołajczyk Kuba; Mroczkowska Martyna; Muszyńska Justyna; Olszewska Natalia; Ostrowski Paweł; Piotrowski Dawid; Różańska Agata; Stanny Lidia; Sujecka Angelika; Woźniak Adrianna; Wyszyński Mateusz. Organizatorem etapu szkolego była Pani Monika Otto 

 

Samorząd Uczniowski                   

We wrześniu Samorząd Uczniowski przeprowadził kampanię wyborczą do Rady Samorządu Uczniowskiego, która zakończyła się 22

września. Zorganizowano  'kącik wyborczy' przy którym kandydaci (Dominika Ciesielska 2c,  Paweł Mędrek 3a, Krzysztof Siedlecki 2d) rozdawali swoje ulotki, cukierki oraz  odpowiadali na pytania uczniów. 13 października przedstawiciele Samorządu

Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim  pracownikom szkoły i złożyli kwiaty na ręce pana Dyrektora Roberta Hałasińskiego.


Ogłoszenie wyników Konkursu Wiedzy o STEFANIE ŻEROMSKIM.
W konkursie wzięło udział 36 osób z klas : 1a, 1b, 2a, 2d, 2ZSZ, 3b, 4a, 4b, 4c, 4d, 4e. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Patronie naszej szkoły, przybliżenie sylwetki wybitnego pisarza, uczczenie jego pamięci  - z okazji przypadającej 14 października 150 rocznicy urodzin . Pytania konkursowe były otwarte i zamknięte. Młodzież wykazała się bardzo dobrą i dobrą wiedzą na temat jego życia i twórczości.  Za cały test można było uzyskać maksymalnie 26 punktów ( za każde zadanie 1 punkt).  Największą ilość punktów zdobyli ex aequo –
Angelika Sujecka  kl. 4d (24, 5) oraz Dawid Piotrowski kl. 4d (24, 5)   następnie
Karolina Charzewska kl. 4d (23,5) Lidia Stanny kl. 4d (23, 5) Mateusz Burmistrzak kl.4d (23,5)Aleksandra Nowowiejska 4a (23) Emilia Wieczorek 4a (23)
Punktacja pozostałych konkursowiczów  oraz poprawne odpowiedzi do wglądu w bibliotece. Wymienieni uczniowie zostali laureatami konkursu i  proszeni są do biblioteki w piątek 10 października o godz. 12.00 -  w celu uroczystego odebrania nagród.  Gratulujemy i zapraszamy  - zachęcając jednocześnie do udziału w innych konkursach bibliotecznych JJ


OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014
Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych

Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery. Działania OTK 2014 przeprowadzamy pod hasłem: "Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?" Rynek pracy zmienia się tak szybko i dynamicznie, że trudno być zawsze na bieżąco, jednak przynajmniej od czasu do czasu warto poświęcić chwilkę na sprawdzenie „co słychać”, co się zmienia w naszym obszarze zainteresowań, w naszej branży, co warto poznać, jakie umiejętności bądź kwalifikacje zdobyć.  Proponujemy w tym roku uczniom naszej szkoły spotkania i
warsztaty ze specjalistami, doradcami zawodowymi, którzy zwrócą szczególną uwagę  na kluczowe dziś umiejętności samodzielnego zdobywania informacji, posiadania własnej strategii wyszukiwania i oceny informacji o rynku pracy. Przypominamy także o kompleksowym „pakiecie” umiejętności „bycia zatrudnionym”, który każdy uczeń powinien nabywać w trakcie  nauki w szkole i o wielu innych elementach warunkujących naszą „przyjaźń” z rynkiem pracy.

VI Zjazd Absolwentów - 95 lecie Ekonomika


G1 G2

Relacja z Uroczystości

 Samorząd Uczniowski                   

We wrześniu Samorząd Uczniowski przeprowadził kampanię wyborczą do Rady Samorządu Uczniowskiego, która zakończyła się 22 września. Zorganizowano  'kącik wyborczy' przy którym kandydaci (Dominika Ciesielska 2c,  Paweł Mędrek 3a, Krzysztof Siedlecki 2d) rozdawali swoje ulotki, cukierki oraz  odpowiadali na pytania uczniów.    

13 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim  pracownikom szkoły i złożyli kwiaty na ręce pana Dyrektora Roberta Hałasińskiego.


Wyniki bibliotecznego konkursu fotograficznego
9. już edycja konkursu fotograficznego nosiła nazwę „Wakacyjne wariacje” i skierowana była do wszystkich uczniów szkoły, którzy interesują się fotografią, lubią robić zdjęcia, chcą rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku, czy pochwalić się chwilą zarejestrowaną aparatem. Cieszy  nie, że do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych. Mam nadzieję, że będą kontynuować rozwijanie swoich pasji J


A oto wyniki konkursu :
I miejsce -  Wiktoria Pawlos z kl. 1d („Czarno-białe mydlane bańki”, „Plaża z drzewem”, „Rower”)
II miejsce- Sylwia Mroczkowska z klasy 1a („Mężczyzna na ulicy”, „Krajobraz z górami”, „Białe góry”, „Pejzaż nizinny”)
III miejsce Natalia Roszak z kl. 2d („Pies”, „Pejzaże z wieczornym niebem „ „Postać dziewczyny”)
Jury przyznało oprócz nagród głównych również trzy wyróżnienia dla :
Dominiki Grobelniak z kl. 2a („Diabelski młyn”, „Dziewczyna na plaży”, „Skok na bungee” )
Marty Rutkowskiej z kl. 1a („Paralotnia”, „Morze z paralotnią”, „Dwie postacie nad morzem”)
Dominiki  Pawłowskiej z kl. 4a („Słup graniczny Polska – Czechy”, „Katedra”, „Krajobraz ze świerkami”)
Od poniedziałku (13 października) do końca października potrwa pokonkursowa wystawa fotograficzna  zdjęć laureatów. Serdecznie wszystkich zapraszam do jej zwiedzania w holu szkoły. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. Zachęcamy do brania udziału  w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną  J J                                            Danuta Galczak

2013-25014

EUROHAPPENING

24 czerwca 2014 rok, w sali koncertowej Browaru B, odbyła się impreza edukacyjna "Eurohappening". Reprezentacja klas 1a, 1d oraz 2b Technikum ekonomicznego, pod opieką p. Doroty Andrzejewskiej i Izabeli Łopuszyńskiej - Urban, uczestniczyli  w zabawie reprezentując Węgry, jak kraj Unii Europejskiej.Dzień Dziecka2 czerwca 2014 roku, odbył się Dzień Dziecka. Organizatorami imprezy były p. Izabela Czerwińska oraz p. Izabela Łopuszyńska - Urban. Uczestnikami spotkania były klasy pierwsze, drugie i trzecie wraz wychowawcami. Klasy konkurowały w kilku kategoriach tj. tor przeszkód, karaoke, "ręce nogi do podłogi" oraz test wiedzy w różnych dziedzin. Klasą zwycięską okazała się klasa IIb Technikum, jednak cała młodzież brała czynny udział w zabawie, angażując także swoich wychowawców.Gimnazjaliści grali w  ,,Dwa ognie’’

Popularna kiedyś gra w ,,dwa ognie’’ wraca na parkiety włocławskich szkół. Zainteresowanie zawodami w ubiegłych latach okazało się  duże , to sprawiło, że Nauczyciele ,,Ekonomika’’ postanowili obowiązkowo po raz trzeci zorganizować zawody na szczeblu gimnazjalnym.  Ponad 80 uczniów z włocławskich gimnazjów wzięło udział w turnieju ,,Dwa ognie usportowione’’ organizowane przez UKS ,,EKONOM’’ działający przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Drużyny złożone  z dziewcząt i chłopców rywalizowały w hali Włocławskiego OSiRu. Zawody charakteryzowały się tym, że o zwycięstwie w każdym meczu decydowała postawa dziewcząt i chłopców, którzy rozgrywali kolejno pierwszą i drugą połowę. Do zawodów przystąpiła również reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych,  udowodniając tym, że w szkole średniej także potrafią grać w dwa ognie. Udział reprezentacji ,,ekonomika'' miał na celu także integrację środowiska uczniowskiego, a zatem nie był sklasyfikowany na koniec turnieju.

 Dwukrotni mistrzowie, gimnazjaliści z ,,dwójki''  tym razem nie zdołali obronić tytułu, najlepszą okazała się ekipa z gimnazjum nr 14 prowadzona przez pana Bartosza Wołkowyskiego. Ogromne zaangażowanie uczestników jak i chęć wygrania stworzyły ciekawe widowisko.

 Kolejność:

 1. miejsce Gimnazjum nr 14 opiekun A. Bartczak, B. Wołkowyski

2. miejsce  Gimnazjum nr 1  opiekun E. Falkowska, I. Sidor

3. miejsce Gimnazjum nr  2 opiekun W. Boblewski

4. miejsce Gimnazjum nr 8 opiekun A. Szafrańska

Zespół Szkół Ekonomicznych poza klasyfikacją

Sędziowali: B. Woźniak, P. Bychowski, J. Lubomski

 8 Wspaniałych

Nasi uczniowie wśród laureatów wolontarystycznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” ! Michał Żółtowski i Natalia Jaworska zostali laureatami IV już edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Uczniowie pozytywnie przeszli etap kwalifikacyjny konkursu, który odbył się w marcu. 3 kwietnia podczas uroczystej Gali Lokalnej Edycji , która odbyła się w Urzędzie Miasta – wręczone zostały odznaki, nagrody  i wyróżnienia. Za nienaganną postawę wolontariusza i wielkie zaangażowanie w pracy na rzecz potrzebujących złotą odznakę jednego z „8 Wspaniałych” otrzymał Michał Żółtowski z klasy 2c. Michał bardzo dużo swojego wolnego czasu poświęca na opiekę nad dziećmi i organizowanie im czasu w Świetlicy Środowiskowej „Trampolina”. Ponadto pracuje na rzecz środowiska szkolnego, angażując się w szkolne akcje wolontarystyczne , organizując
i prowadząc szkolne imprezy i przedstawienia. Drugą laureatką została Natalia Jaworska z kl. 1d. Natalia otrzymała wyróżnienie i srebrną odznakę. Uczennica również systematycznie współpracuje ze świetlicą środowiskową „Trampolina”. Organizuje czas wolny dzieciom i sprawuje nad nimi opiekę. Ponadto w szkole angażuje się w akcje wolontarystyczne i wszelkiego rodzaju imprezy szkolne. Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody
i wyróżnienia z rąk Prezydenta Miasta Włocławek Pana Andrzeja Pałuckiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Danuta Galczak, koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu.

Debata panelowa 

"Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej we włocławskiej oświacie i innych obszarach życia społecznego młodzieży" odbyła się 3 kwietnia 2014.  więcej...  Fotorelacja.

 

Sukces uczniów Ekonomika !!!

Robert Jankowski, uczeń klasy IVa Technikum zajął I miejsce i został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Sukcesem jest również uzyskanie w tej olimpiadzie tytułu finalistki przez Justynę Barczak, uczennicę klasy IIIa Technikum.

Finał olimpiady odbył się 20 marca br. w Białymstoku. Olimpiada miała charakter interdyscyplinarny i jej celem było sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie problematyki polskiego i europejskiego rynku pracy, prawa pracy i popularyzowanie wiedzy na temat alternatywnych metod rozwiązywania sporów zbiorowych między pracodawcą a pracownikami.

Patronat nad olimpiadą objęło m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowa Izba Mediatorów i Arbitrów oraz Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim – Prof. dr hab. Danuta Hübner.

Robert Jankowski otrzymał w nagrodę indeks do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką merytoryczną Pani Joanny Żuchowicz – Kwiatkowskiej.

 

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości


W dniach 12.12.2013 r. i 16.01.2014 r. odbyła się olimpiada Innowacji technicznych i Wynalazczości. trzy uczennice biorące udział w elimincjach szkolnych zakwlifikowały się do dalszych rozgrywek. Są to: Natali rosińska (2d), Ewelina Żakowiecka (4c) i Sylwia Kwiatkowska (1a). Przygotowanie merytoryczne koordynuje Pan Piotr Lewandowski.

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W dniu 13 stycznia nasza szkoła zjednoczyła siły w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w koncercie uczniów naszej szkoły oraz aukcjach gadżetów WOŚP. Uczennice klasy 1c T upiekły ciasta, sprzedaż których zasiliła konto Orkiestry. Łącznie zebraliśmy 630 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!


Konkursu Matematyczny PANGEA


W dniu 10 stycznia 2014 roku szkoła przystąpiła do I etapu Konkursu Matematycznego PANGEA. W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 15 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Wyniki z konkursu ogłoszone zostaną 17 marca 2014, natomiast finał odbędzie się 28 marca 2014.


II Olimpiada Wiedzy o Bankach


Hasło przewodnie II Olimpiady Wiedzy o bankach brzmi: "Oszczędzam - Inwestuję". W tym roku szkolnym, ma na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat różnic miedzy oszczędzaniem i inwestowaniem, wskazanie różnych form oszczędzania i inwestowania, zasygnalizowanie ryzyka związanego z pomnażaniem środków oraz przedstawienie sposobu pomiaru rentowności inwestycji. Olimpiada obejmuje dziedzinę nauk ekonomicznych w następujących dyscyplinach naukowych: finanse, ekonomia, zarządzanie. Program Olimpiady składa się z dwóch bloków tematycznych: stałego oraz zmiennego. Blok tematyczny dla wszystkich edycji Olimpiady obejmuje następujące obszary: · Istota działalności banku oraz rola banku w systemie finansowym i sferze realnej gospodarki · Rodzaje banków oraz prawne ramy ich funkcjonowania · Banki a parabanki · Czynności bankowe · System bankowy · Zadania banku centralnego, nadzoru finansowego oraz systemu gwarantowania depozytów. Eliminacje etapu szkolnego odbyły się 10 grudnia 2013 (wtorek). o godz.12:00.Wzięło w nich udział 48 uczestników, kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Do Etapu Okręgowego, który odbędzie się 17 stycznia 2014r. w Gnieźnie zakwalifikowali się: Iwona Gołębiowska 4a, Marta Młynarkiewicz 4b , Paulina Politowska 4b, Ewelina Żakowiecka 4c, Maciej Maćczak 4c, Marta Lewandowska 4e, Dominika Gryczewska 4e, Wioletta Politowska 4e. Na finalistów, zakwalifikowanych do Eliminacji Centralnych oraz wyłonionych podczas tych rozgrywek laureatów czekają cenne nagrody rzeczowe oraz zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Opiekun merytoryczny. Katarzyna Rembowska


Robert Jankowski reprezentuje szkołę i promuje zdrowy styl życia

W zorganizowanej 9 grudnia 2013 r. przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia, uczeń klasy IV a technikum, Robert Jankowski zajął II miejsce. Promocja zdrowego stylu życia stała się ostatnio bardzo modna. Coraz częściej dostrzegamy pozytywny wpływ właściwej diety i uprawiania sportu na kondycję ogólną człowieka, jego wygląd i zdrowie. Ważną rolę w tym zakresie odgrywa edukacja szkolna utrwalająca prawidłowe zachowania prozdrowotne. W ZSE zajmuje się tym między innymi Szkolne Koło PCK, którym opiekuje się p. prof. Irena Oleradzka. Galeria Zdjęć Mój talent kluczem do wymarzonego zawodu

Natalia Jeleń, uczennica klasy I c technikum, zdobyła III miejsce w konkursie pn. „Mój talent kluczem do wymarzonego zawodu” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włocławku (tj. Zespół ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Natalia interesuje się fotografią, wciąż rozwija się w tym kierunku. Swoją pasję zaprezentowała w pracy konkursowej. Opiekunem uczennicy z ramienia ZSE była p. Dorota Andrzejewska – pedagog szkolny. Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu odbyła się dnia 02.12.2013r. w siedzibie poradni. Naszej finalistce serdecznie GRATULUJEMY!!!


„Zdolni na start - IV edycja”Uczeń pierwszej klasy Technikum nr 3 - Damian Pawlak otrzymał na rok szkolny 2013/14 stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach projektu „Zdolni na start - IV edycja”. Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Opiekunem dydaktycznym ucznia została Pani Agnieszka Siedlecka, nauczyciel matematyki. Jednym z kryteriów przyznania stypendium były osiągnięcia ucznia. Damian Pawlak jeszcze jako gimnazjalista zdobył tytuł laureata Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Uczeń interesuje się naukami ścisłymi, w tym matematyką.


Stypendium Prezesa Rady Ministrów Stypendium Rady Ministrów w roku szkolnym 2013/14 otrzymuje uczennica klasy IV Technikum nr 3 Ewelina Żakowiecka. Uzyskała jedną z najwyższych średnich ocen w poprzednim roku szkolnym, ponadto reprezentowała ZSE w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, głównie związanych z profilem nauczania. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Podejmuje wiele dodatkowych działań, w tym zdobyła certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia.
Koncert Filharmonii Pomorskiej

 

29 listopada w szkole odbył sie koncert Bydgoskiej Filharmonii pt. "MUSIK MACHT SPAß". Uczniowie klas I i II c wybrali się w muzyczną podróż do Niemiec i Austrii. Poznali kulturę germańską, obyczaje, zabawy oraz muzykę wielkich kompozytorów: Bacha, Brahmsa, Beethovena, Mozarta, Straussa. Koncert zorganizwoała Monika Otto


Akcja Profilaktyczna

W dniu 06.11.2013r. odbyła się w naszej szkole w AKCJA PROFILAKTYCZNA, którą zostało objętych 86 uczniów, tj. klasy Ia T, Ib T, Ic T, Id T i IIIb T, którą zorganizowały p. Irena Oleradzka i pedagog szkolny p. Dorota Andrzejewska. Zajęcia edukacyjne na temat profilaktyki HIV/AIDS w ramach projektu „Nie daj szansy AIDS” współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Włocławek przeprowadziła p. Anna Grabowska- Dąbek. Powyższe przedsięwzięcie wyszło naprzeciw współczesnym zagrożeniom i problemom cywilizacyjno-społecznym oraz miało charakter profilaktyczno-wychowawczy.


Październik miesiącem dobroci dla zwierząt

"Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" - pod takim hasłem Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na zebranie największej ilości karmy dla zwirząt z włocławskiego schroniska. Oto wyniki konkursu:

I miejsce - kl. 1cT (83 kg suchej karmy i 13,20 kg przysmaków w puszkach)

II miejsce - kl.2bT (45,60 kg suchej karmy i 5,4 kg przysmaków w puszkach)

III miejsce - kl. 3dT (36 kg suchej karmy)

12 listopada zwycięska klasa 1cT z wychowawczynią p.Izabelą Czerwińską odwiedzili schronisko, po którym oprowadziła ich pracująca tam p.Joanna Zygadło.

Zbiórka karmy nie zakończyła akcji pomocy zwierzętom. W okresie zimowym zbieramy koce, kołdry i ręczniki, które pozwolą w cieple przetrwać mroźny czas.
Biblioteczny Konkurs Fotograficzny „Ulotność Chwili”

W październiku biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny „Ulotność Chwili”. Ideą konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów, uwrażliwianie na otaczające piękno i sztukę.

I miejsce w konkursie zajęła Daria Szczygielska z kl. 4a

II miejsce ex aequo – Dominika Pawłowska z kl. 3a oraz Natalia Raszka z kl. 2b

III miejsce ex aequo – Justyna Krasińska z kl. 2b oraz Natalia Jeleń z kl. 1c

Jury konkursu w osobach pani dyr. Marii Walczak, p. Danuty Galczak oraz p. Kingi Rażewskiej przyznało również dwa wyróżnienia – pierwsze dla

Aleksandry Nowowiejskiej z kl. 3a oraz dla

Jacka Jastrzębskiego z kl. 4a

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Przez cały listopad trwa w holu szkoły – pokonkursowa wystawa fotograficzna , którą mogą zwiedzać uczniowie i pracownicy szkoły.

Konkurs i wystawę przygotowała p. Danuta Galczak
VIII Rejonowa Konferencja Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych

W dniu 18 listopada br. odbyła się w ZSE VIII Rejonowa Konferencja Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych na temat „Wymagania rynku pracy a kwalifikacje
w zawodach”. Spotkanie nauczycieli kształcących w zawodzie technik ekonomista, technik logistyk i technik handlowiec służyło wymianie doświadczeń z zakresu przygotowania uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach.

Konferencję wzbogacił wykład p. A. Woźniak-Jackowskiej z Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku nt.: „Absolwent na rynku pracy a oczekiwania pracodawców”. Natomiast ewaluację programu kształcenie dla zawodu omówiła
p. M. Michalak z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Po wykładach odbyły się zajęcia warsztatowe, na których nauczyciele rozwiązywali przykładowe zadania egzaminacyjne.

Organizowana przez ZSE konferencja jest jednym z wielu działań podejmowanych przez szkołę mających na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu i wykonywania zawodu.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy I b (Agnieszka Pawlak, Sławomir Cupryś, Joanna Mikołajczak, Joanna Jackowska, Karolina Ogrodowska, Marlena Kwiatkowska, Patrycja Lewandowska, Katarzyna Brucka ) oraz uczniowie klasy Id (Sebastian Czarnecki, Dominika Biesiadzińska, Krzysztof Morawski, Eryk Woźniak, Krzysztof Siedlecki). Uczniowie przedstawili program artystyczno-słowny , uświetniony występem muzycznym naszych szkolnych artystów (Agaty, Magdaleny i Adriana), na koniec występujący przedstawili skecz „lekcja”, który wszystkich wprawił w dobry nastrój.

Uczniów przygotowała mgr Marzena Jabłońska


Olimpiada Logistyczna

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tegorocznej edycji w dniu 11 października 2013 r. odbyły się etapy szkolne. W tych eliminacjach wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Młodzież musiała wykazać się nie tylko znajomością podstaw logistyki, ale także wiedzą z zakresu międzynarodowych regulacji prawnych i dokumentacji transportowo-spedycyjnej.

Spośród licznej grupy uczestników wybrano do zawodów okręgowych 15 uczniów ZSE. W związku z tym, że na 49 wytypowanych do zawodów okręgowych zakwalifikowała się liczna grupa z ZSE, etap regionalny Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się w gmachu „Ekonomika” w dniu 5 grudnia 2013 r. Jest to dla szkoły wielkie wyróżnienie i duża odpowiedzialność za sprawną organizację tego etapu Olimpiady.

Kiermasz używanych podręczników

6 września biblioteka szkolna zorganizowała kolejny kiermasz używanych podręczników, który, jak co roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkoły.Ośmiu Wspaniałych

10 kwietnia 2013r. w Urzędzie Miasta Włocławek miała miejsce uroczystość podsumowująca III Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Reprezentantem naszej szkoły był Adrian Głąb z kl. II b T, który z wielkim zaangażowaniem realizuje idee wolontarystyczne, działając na rzecz szkoły, środowiska, miasta. Adrian otrzymał wyróżnienie, ale mamy wielką nadzieję, że w przyszłości osiągnie jeszcze więcej i stanie się jednym z „Ośmiu Wspaniałych”. Gratulujemy ! Do konkursu przygotowały i opieką otoczyły ucznia p. M. Harmacińska i p. D. Galczak.

Nauczyciel z Duszą Artysty

22 marca 2013 r. w naszej szkole otwarta została wystawa prac artystycznych nauczycieli „Ekonomika” pn. "Nauczyciel z Duszą Artysty". Jej celem było propagowanie i zapoznanie z artystycznymi pasjami nauczycieli, inspirowanie młodzieży do rozwijania własnych zainteresowań, uwrażliwianie na sztukę i jej odbiór. Swoje prace wystawiły: pani Ewa Niewiadomska- malarstwo ( olej, akwarela, pastele, akryl), decoupage ; pani Danuta Galczak – malarstwo (olej, akwarela, akryl, rysunek); pani Iwona Doruch – malarstwo (olej, klej, kolaż), decoupage; pani Halina Skowicka-Szałek – okolicznościowe kartki artystyczne; pani Anna Chojnacka, pani Aneta Dziwulska – kordonkowe wyroby rękodzielnicze; pani Alicja Gołębiewska – haft artystyczny; pani Monika Otto – artystyczne wyroby styropianowe; pani Agnieszka Przybylska – figurki z masy solnej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyły w niej niemal wszystkie klasy. Wystawę zorganizowały – Ewa Niewiadomska i Danuta Galczak . Danuta Galczak

Olimpiada Wiedzy O Wynalazczości

Dnia 12.12.2012r. o godzinie 11.30 w Sali 64 Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku odbył się pierwszy etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Uczniowie zmierzyli się z tematyką patentów, wynalazków, znaków towarowych czy wzorów przemysłowych. Olimpiada miała formę 30 pytań testowych. Udział wzięło 29 uczniów z klas trzecich, drugich i pierwszych technikum (ekonomia i logistyka). Do drugiego etapu szkolnego zakwalifikowało się 10 uczennic z najlepszymi wynikami punktowymi. Oto lista tych osób według kolejności punktowej: Mularska Dorota 1d T Młynarkiewicz Marta 3b T Kwiatkowska Magdalena 1b T Górczyńska Paulina 3e T Kędzierska Gabriela 3b T Osendowska Daria 3e T Kryska Małgorzata 3b T Kalbarczyk Patrycja 3e T Piątkowska Karolina 3d T Rosińska Natalia 1d T Drugi etap szkolny odbędzie się w 9 stycznia 2013r. (środa), tym razem w formie pytań opisowych. Zapraszamy i gratulujemy! Opiekunem merytorycznym uczniów jest Piotr Lewandowski

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Marlena Jakubowska uczennica klasy 4a Technikum nr 3 po raz kolejny została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!:)

Finaliści Olimpiady !!!

W dniu 7 grudnia 2012 r. uczniowie: Marta Lewandowska, Magda Manikowska, Magdalena Cygańska, Małgorzata Muszyńska, Ewelina Żakowiecka i Damian Agacki uczestniczyli w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarzšdzania w Białymstoku. Wszystkim finalistom gratulujemy przekrojowej, fachowej wiedzy z zakresu trudnej problematyki rynku pracy. Trud merytoryczny w przygotowaniu podopiecznych podjęła p. Joanna Żuchowicz- Kwiatkowska.

Koncert Filharmonii Pomorskiej

W dniu 30 listopada w naszej szkole odbył się koncert Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy pt. "Festiwal na Rok Wodnego Smoka". Spotkanie z kulturą i sztuką orientalnych krajów azjatyckich. W koncercie uczestniczyły klasy 1c jak również klasy drugie. Organizatorem koncertów Filharmonii na terenie szkoły jest p. Monika Otto

Jesteśmy w finale Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy !!!

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Olimpiada ma charakter interdyscyplinarny. Celem olimpiady jest innowacyjne podejście do zagadnień związanych z rynkiem pracy. I i II etap odbywał się przez interaktywne platformy Internetowe za pomocą których uczniowie rozwiązywali zadania. Patronat nad Olimpiadą objął m.in. Minister Edukacji Narodowej i Minister Pracy i Polityki Społecznej. Do III etapu – finałowego zakwalifikowali się uczniowie: Ewelina Żakowiecka, Magdalena Cygańska, Małgorzata Muszyńska, Magda Manikowska, Malwina Grabowska, Marta Lewandowska, Damian Agacki, Konrad Gołębiowski, Iwona Czupryniak, Andżelika Dzierżawska, Wioleta Dorabiała. Uczniom GRATULUJEMY !!! Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska. Finał Olimpiady odbędzie się 7 grudnia w Białymstoku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ ~ SZCZĘŚLIWA "6" - tka !!!

Miło nam poinformować, że 6 uczniów naszej Szkoły zakwalifikowało się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej . W okręgu bydgoskim, aby zakwalifikować się do etapu okręgowego trzeba było mieć 54 punktów, a najlepszy wynik wyniósł 91.

Poniżej wykaz Uczniów Ekonomika:

1. Feliniak Iza kl. IV a T 78 punktów

2. Orłowska Joanna kl. IV a T 78 punktów

3. Grzelak Joann kl. IV a T 76 punkty

4. Jakubowska Marlena kl. IV a T 73 punkty

5. Kawska Justyna kl. IV c T 71 punktów

6. Biesiada Piotr kl. IV a T 55 punkty

Wszystkim zakwalifikowanym serdecznie GRATULUJEMY !!! Organizatorem na terenie szkoły i opiekunem merytorycznym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest p. Agnieszka Wojtczak /opiekun Koła Ekonomicznego/.

Spotkanie z inspektorem z Państwowej Inspekcji Pracy

W dniu 27.11.2012 r. odbyło się spotkanie z uczniami klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 7 zorganizowane przez p. Halinę Wolińską kierownika szkolenia praktycznego. Prelekcję poprowadził Pan Andrzej Tyrjan- inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy.Celem spotkania było uświadomienie uczniom praw młodocianych pracowników, wymiaru czasu urlopu i przysługujących im świadczeń.


Olimpiada Ekonomiczna

W dniu 12 listopada na terenie naszej szkoły odbył sie etap szkolny XXVI Olimpiady Ekonomicznej. Udział w niej wzieło 38 uczniów klas technikum

Badanie predyspozycji zawodowych

W dniu 19 paŸdziernika uczniowie klasy IV b i IV e skorzystali z możliwości określenia swoim predyspozycji zawodowych za pomocš profesjonalnego narzędzia opracowanego przez Uniwersytet Łódzki. Kwestionariusza badania predyspozycji zawodowych nawiązuje do typologii osobowości zawodowych J. Hollanda (typ realistyczny, typ badawczy, typ artystyczny, typ społeczny, typ przedsiębiorczy, typ konwencjonalny). Po przeprowadzeniu badania doradca zawodowy p. Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska dokonała analizy wyników każdego ucznia ze wskazaniem na profile i zawody. Badanie predyspozycji zawodowych odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Lider... w przestrzeni szkolenej

28 września w Zespole Szkół Chemicznych odbył się III Sejmik Samorządów Uczniowskich z Włocławka i powiatu włocławskiego. Sejmik był kolejną propozycją Stowarzyszenia Obywateli Projekt Włocławek zaadresowaną do uczniów oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego miasta oraz regionu. Na zaproszenie organizatorów dopowiedziało kilkanaście szkół. Samo spotkanie podzielone zostało na kilka modułów, które dotyczyły przede wszystkim tematyki funkcjonowania liderów - uczniów w samorządzie uczniowskim. Na początek prezydium w składzie - Angelika Daroszewska, Alicja Szydłowska oraz Piotr Wieczorek - zaproponowało przybyłym na spotkanie gościom dyskusję m.in. na temat "tabu", czyli alkoholu, który gości bardzo często na stołach podczas studniówek. Kolejnym etapem III Sejmiku były warsztaty "Uczeń w szkole" z Jarosławem Hupało - Przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Włocławek. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na warsztaty liderskie. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, a każda z nich "szkolona" była z różnych tematów: - "Prawa Ucznia" - trener Rafał Korasiewicz - "Praca Metodą Projektu" - trener Angelika Daroszewska - "Sztuka Sprawnej Komunikacji i Prezentacji" - trener Emilia Waszkiewicz - "Jestem Liderem" - trener Mariusz Sieraczkiewicz. Tuż po warsztatach odbyła się pierwsza we Włocławku debata oksfordzka. Uczestnicy debaty - mówcy - mieli za zadanie udowodnić, czy we Włocławku bardziej potrzebny jest Samorząd Uczniowski czy może Młodzieżowa Rada Miasta. Wyniki głosowania były jednoznaczne. Wszystkie głosy opowiedziały się za stroną propozycji, która broniła SU. Ostatnim modułem III Sejmiku Samorządów Uczniowskich była debata z samorządowcami, w której udział wzięli: Jan Stocki - Radny Rady Miasta Włocławek oraz znany już Jarosław Hupało - Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Włocławek. Dyskusja miała na celu przybliżyć uczestnikom to, jaki wpływ ma młody człowiek na to, co dzieje się w jego miejscu zamieszkania. Celem Sejmiku było przede wszystkim przekazanie przedstawicielom Samorządów Szkolnych Ÿródła praktycznej wiedzy w aspekcie funkcjonowania SU w placówkach oświatowych. Zespól Szkól Ekonomicznych reprezentowali: Zarząd SU: Adrian Głąb oraz Mateusz Niewiadomski Opiekun: Alicja Gołębiewska