ul. Bukowa 38/40  87-80 Włocławek tel. 54 232 58 52

osiągnięcia

Najlepsze miejsce od kilku lat w rankingu „Perspektyw”

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku zostały w bieżącym roku po raz kolejny odnotowane
w ogólnopolskim rankingu szkół prowadzonym przez „Perspektywy”. W  grupie technika województwa kujawsko - pomorskiego  nasza szkoła  zajęła 29 miejsce  ( w 2015r. – 40 miejsce, w 2014r. – 31 miejsce), tym samym jesteśmy wiceliderem wśród techników we Włocławku.

Kryteria, które były brane pod uwagę w rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

Na pozycję w rankingu duży wpływ mają wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nic więc dziwnego, że szkoła osiągnęła dobrą pozycję, skoro w klasach kształconych w zawodzie technik logistyk mamy wyższą zdawalność niż średnia  w kraju. Ponadto w ubiegłym roku szkolnym mieliśmy 5 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/16

Uczennica kl. IV a T Karolina Bednarska zajęła 1 miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości  w Toruniu, opiekun merytoryczny p. Halina Wolińska;

Uczeń kl. 1 b T Patryk Pączek został laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej - Bądź Pozdrowiona, Ziemio rodzinna…, opiekun                   M. Jabłońska;

Uczniowie Patryk Borecki z kl. 2 a T i Łukasz Skonieczny z 3 d T zdobyli tytuły finalistów V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, opiekun p. J. Żuchowicz-Kwiatkowska;

Uczniowie Krzysztof Smoliński i  Szymon Gościński z 1 e T oraz Adam Andrzejczak 4 d T uzyskali tytuł finalisty w XII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, opiekun p. I. Łopuszyńska-Urban;

Uczeń kl. 2 a T Kacper Rafalski zdobył II  miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Zostań Mistrzem Sudoku” organizowanym przez Gimnazjum Nr 2, opiekun p. A. Siedlecka;

Uczennica Natalia Przybyszewska z klasy 3d zdobyła III miejsce w I Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków.

Najlepszą drużyną w konkursie okazał się także zespół z Ekonomika.

Skład drużyny: Łukasz Ligowski 3 d, Julia Zielińska 4 c, Adrianna Woźniak - 4d, Łukasz Skonieczny 3 d, Sebastian Górczyński – 4 c, Sylwia Rakowska - 3 d, Justyna Gałka – 4 d, Maria Wesołowska – 4 d, Dorota Mularska -4 d, Sebastian Czarnecki – 3 d, Natalia Rosińska -4 d, Natalia Jaworska -3 d, Michał Żółtowski – 4 c, Joanna Woźniak – 4 d, Sławomir Suchowiecki - 4c .  Opiekunowie uczniów: Pani Monika Otto i Pani Monika Krzeszewska;

Uczennica Katarzyna Ulczycka z kl. 1 b T zajęła  I miejsce, a Anita Nowak z kl.  2 d T zajęła III miejsce w Konkursie Międzyszkolnym „Ziemia Kujawska- Skarbnica Folkloru”, opiekun J. Lewandowska-Makowska;

Sukcesy sportowe:

• I m Kacpra Rafalskiego w Listopadowym Turnieju Szachowym Elektryka. Opiekun Bychowski
  • II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

·       II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

·       XIII m dziewcząt w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego
w Sztafetowych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

2014 - 2015

·       Barbara Renczkowska uczennica klasy IV c Technikum nr 3 została finalistką   XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, który organizuje Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości UMK. Finalistka przygotowywała się do udziału  w Konkursie pod opieką merytoryczną

·        Justyna Barczak i Paweł Ostrowski zostali finalistami IV Olimpiady Wiedzy    o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

·       w Ogólnopolskim Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Regionalnej organizowanym  pod hasłem „Bądź pozdrowiona ziemio rodzinna…” -  II miejsce  w kategorii „Na ludową nutę” zajęła - Marlena Kwiatkowska- 2 b T oraz III miejsce w kategorii recytacji zajęła  Agnieszka Pawlak z 2 b T)

·         I miejsce w etapie miejskim i XVI w etapie wojewódzkim  Olimpiady  Obrony Cywilnej          ( zespół reprezentujący: Dominika Biesiadzińska i Damian Pawlak)

·       I miejsce dla Martyny Arent w VII Konkursie Fotograficznym „Wschody i zachody słońca”

·         II miejsce dla szkoły i dobre wyniki finalistek Konkursu „Zagadnienia bhp nie są mi obce” (Karolina Szymczak i Lidia Stanny) organizowanego przez WSHE,  w ramach             VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.

·       Wyróżnienie  dla Dominiki Grobelniak w konkursie „ Nie odlatuj z narkotykami” zorganizowany w ramach programu „Narkotyki- droga donikąd” współorganizowany przez oddział rejonowy PCK i Gminę Miasto Włocławek

Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych

·       I m dziewcząt w Turnieju Piłki Nożnej „Pojedynki w Jedynce”.

·       II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce ręcznej dziewcząt.

·       II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej.

·       II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej.

·       II m dziewcząt w II rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej.

·       III m dziewcząt Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej.

2013 -2014:

·       I miejsce i tytuł laureata uzyskał  Robert Jankowski w III Olimpiadzie Wiedzy   o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

·       Justyna Barczak została finalistką tej samej III Olimpiady Wiedzy o Polskim  i Europejskim Rynku Pracy

·       Damian Pawlak dostał się do  finału w  Konkursie Matematycznym PANGEA, zajął znaczące miejsce  wśród tych, którzy w tym finale brali udział

·       Udział uczniów w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja  Kopernika w Toruniu ( na 77 uczestników dwie osoby zajęły 33miejsce)

·       Michał Żółtowski został laureatem Konkursu Ośmiu Wspaniałych, Natalia Jaworska otrzymała wyróżnienie

·       II miejsce zajął Robert Jankowski w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża

·       III miejsce zajęła Natalia Jeleń w konkursie pn. „Mój talent kluczem do wymarzonego zawodu” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne,  organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włocławku (praca fotograficzna

·       Młodzież ponadto uczestniczyła w olimpiadach i konkursach przechodząc do kolejnych etapów, ale nie osiągnęła tak spektakularnych wyników jak wcześniej wymienieni:

·       W II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bankach do etapu centralnego zakwalifikowali się Dominika Gryczewska z 4 e  i Maciej Maćczak  z 4 c T

·       w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, do drugiego etapu zakwalifikowały się Natalia Rosińska- z 2 d T, Ewelina Żakowiecka  z 4 c T i Sylwia Kwiatkowska z 1 a T

·       w  IV Olimpiadzie Wiedzy o Planowaniu i Zarzadzaniu Karierą Zawodową  w drugim etapie uczestniczyło 5 uczniów

·       VII Olimpiadzie Logistycznej w drugim etapie uczestniczyło 15 uczniów

·       Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych:

·       I m dziewcząt w Turnieju halowej piłki nożnej  o Puchar Wójta Gminy Lubanie/

·       II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce ręcznej dziewcząt/

·       II m dziewcząt w Turnieju piłki nożnej „Pojedynki w Jedynce”/

·       II m chłopców w Mistrzostwach Włocławka w tenisie stołowym/

·       II m dziewcząt – zespół I w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej/

·       III m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach/

·       III m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce siatkowej/

·       III m dziewcząt w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w piłce siatkowej dziewcząt/

·       III m dziewcząt – zespół II w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej/

2012 – 2013

·       Ewelina Żakowiecka została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

·       Magdalena Kwiatkowska, Dorota Mularska, Natalia Rosińska zostały finalistkami XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

·       Joanna Grzelak zajęła III miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

·        szkolna drużyna zdobyła III miejsce w XXI Strefowych Mistrzostwach Zespołów Ratowniczych PCK ( etap rejonowy)

·        Damian Chabasiński zajął III miejsce w konkursie „Obywatelski Włocławek- Region-Kraj” im. Bartłomieja Kołodzieja pod tytułem „Lata przełomu ( 1989-1991) w regionie oczami świadków i uczestników”

·       Adrian Głąb został laureatem etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

·       Sylwia Walczewska została laureatką konkursu „Malowane słowem” zorganizowanego przez Wydział Pedagogiczny WSHE

·       Ewelina Żakowiecka uzyskała certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia

Sukcesy sportowe

·       II miejsce chłopców w III Turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa KU AZS PWSZ

·       II miejsce dziewcząt w II Turnieju piłki nożnej w ramach programu „Trzymaj formę”

·       II miejsce dziewcząt w Turnieju piłki nożnej „Pojedynki w jedynce”

·       II miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej

·       III miejsce dziewcząt i chłopców w drużynowych mistrzostwach Włocławka w szachach

·       III miejsce dziewcząt w mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce dziewcząt w Indywidualnych Biegach Przełajowych o mistrzostwo Włocławka