Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku

Sukcesy uczniów Ekonomika


2017-2018

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/18:

Wiktoria Pawlos zdobyła tytuł laureata, a Maciej Sawko i Przemek Florczak zostali finalistami II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański ( uczniowie zdobyli już indeksy na wybrany kierunek studiów)/ opieka M. Otto;

i II miejsce zdobyli Agata Gałkowska i Sebastian Kopczyński w III Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków organizowanym przez Kujawska Szkołę Wyższą we Włocławku. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu i spedycji / opiekun Monika Otto, Monika Krzeszewska;

Weronika Kwiatkowska, uczennica klasy 3 b zajęła siódme miejsce w Finale VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”/ opieka p. M. Krzeszewska

Patrycja Miłek uczennicę klasy 1a zajęła III miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o krajach anglosaskich, organizowanym przez Zespół Szkół nr 4 we Włocławku/ opieka p. A. Przybylska 

Weronika Zawidzka  z klasy 1 b zajęła I miejsce w etapie szkolnym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, reprezentowała szkołę w etapie rejonowym/opieka p. Monika Krzeszewska

Wyróżnienia w III edycji Konkursu „Wiedzy z rachunkowości” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku oraz PWSZ we Włocławku otrzymali: IV miejsce R. Zawada (IVb), VI miejsce K. Skrzypek (IVb), VIII miejsce A. Lewandowski  (IVa), IX miejsce N. Bajer (IVa)

Dominika Cieniawska z kl. 2a, Karolina Grzybowska z kl. 2b, Izabela Krzemieniewska z kl. 1d. otrzymały złote i srebrne odznaki w VIII Edycji Samorządowego Konkursu Dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”/ opieka p. D. Galczak w ramach szkolnego wolontariatu;

Norbert Nowaczewski (II a), zajął I miejsce, a Karolina Grzybowska (II b) – II miejsce w etapie międzyszkolnym Konkursu na prezentację multimedialna w ramach  realizowanego programu „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”,

 

Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych:

 

I m dziewcząt w Indywidualnych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

II m chłopców Indywidualnych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Bartosz Woźniak, Marek Zieliński

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w badmintonie. Opiekun: Bartosz Woźniak

II m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach. Opiekunowie: Piotr Bychowski.

III m dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

III miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w piłkę nożną Opiekun: Bartosz Woźniak

 

Nasza szkoła piąty rok jest wymieniana wśród 50 techników województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskim rankingu szkół opracowanym przez „Perspektywy”. Nasz Ekonomik  zajmuje  w tym roku 40 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim   (w 2017- 46,  2016- 33 miejsce, 2015r. – 40 miejsce; 2014r. – 31 miejsce), szkoła jako druga wymieniona we Włocławku.

 

 

Nasze miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół !!! 

Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku od pięciu lat jest wymieniany 
ogólnopolskim rankingu szkół wśród  50 techników województwa kujawsko-pomorskiego. Nasz Ekonomik zajmuje w 2018 roku 40 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i  wymieniany jest  jako drugi  po Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku (w 2017 – zdobyliśmy 46 miejsce, w 2016 – 33 miejsce, w 2015 – 40 miejsce, w 2014 - 31 miejsce),  

W rankingu opracowanym przez „Perspektywy” brane są pod uwagę: sukcesy 
w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/17:

 

tytuły finalistów VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim  i Europejskim Rynku Pracy zdobyli Paulina Jóźwińska, Klaudia Wyczałkowska, Przemysław Florczak- uczniowie klasy 3 c  Technikum)- opiekunem merytorycznym była p. J. Żuchowicz-Kwiatkowska;

I miejsce w eliminacjach miejskich VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2017 organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy;   w  wojewódzkim etapie olimpiady drużyna zajęła 6 miejsce- opiekun p. Monika Krzeszewska.

Wyróżnienie i reprezentowanie szkoły w Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece  i Nowych Mediach organizowanym przez bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dla uczennicy klasy 1 b Karolina Grzybowska. Uczennica była jedyną reprezentantką Włocławka/ opiekun D. Galczak

II miejsce w II Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków zajęła Natalia Jaworska (4d) /opiekun Monika Otto, Monika Krzeszewska;

Wyróżnienie dla Karoliny Grzybowskiej w 7 Ogólnouniwersyteckim Konkursie Recytatorskim pod patronatem Instytutu Literatury Polskiej UMK/ opieka K. Rażewska

 

I miejsce w kategorii „kolaż”  oraz II miejsce w kategorii „zdjęcie” zajęła Wiktoria Krosnowska z kl. 1 b w międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym (organizowanym przez ZSS) pn. „Literackie witraże w barwach jesieni”; wyróżnienie  otrzymała Martyna Arent z kl. 3 a-/ opieka p. D. Galczak

 

II miejsce na szczeblu rejonu zajęła Katarzyna Drzewiecka z kl. 2 b w konkursie na prezentację multimedialną w ramach programu „Powiedz Stop Dopalaczom- Chroń Swoje Życie” organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK we Włocławku –/ opieka p. D. Andrzejewska  i p. I. Oleradzka.

 

III miejsce Wiktorii Krosnowskiej z kl. 1 b oraz II miejsce Martyna Arent z kl. 3 a   w międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu;

Nasza szkoła czwarty rok jest wymieniana wśród 50 techników województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskim rankingu szkół opracowanym przez „Perspektywy”. Nasz Ekonomik w 2017r.  zajmuje 46 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim  ( 2016- 33 miejsce, 2015r. – 40 miejsce; 2014r. – 31 miejsce).

Kryteria, które są brane pod uwagę w rankingu Techników: sukcesy w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

 

 

Osiągnięcia sportowe:

I m Kacpra Rafalskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Włocławka w szachach.

V m zajął Gracjan Mielcarek, a VII był Adrian Surmacki- opiekun P. Bychowski

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej- opiekunowie: Woźniak, Bychowski, Lubomski, Zieliński.

Miejsca na podium uczniów naszej szkoły w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej.

II m Cezary Peszyński – kula 6 kg

II m Angelika Sadowska – 400 m

II m Magdalena Przybylska – skok w dal

II m Weronika Krasucka – kula 3 kg

II m Anna Gołębiewska – kula 4 kg

III m Patrycja Kowalska – kula 3 kg

III m Śmietańska Aleksandra – 400 m

III m Oliwia Ogrodowska – skok w dal

 

II m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach. Skład drużyny: Rafalski Kacper, Gracjan Mielcarek, Adrian Surmacki, Żaneta Kaczmarek- opiekun P.  Bychowski

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych –  p. B. Woźniaka

IV miejsca w tenisie stołowym dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka, p. B. Woźniakowi

 

Najlepsze miejsce od kilku lat w rankingu „Perspektyw”  …

 

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku zostały w bieżącym roku po raz kolejny odnotowane w ogólnopolskim rankingu szkół prowadzonym przez „Perspektywy”. W  grupie technika województwa kujawsko - pomorskiego  nasza szkoła  zajęła 29 miejsce  ( w 2015r. – 40 miejsce, w 2014r. – 31 miejsce), tym samym jesteśmy wiceliderem wśród techników we Włocławku.

Kryteria, które były brane pod uwagę w rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

Na pozycję w rankingu duży wpływ mają wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nic więc dziwnego, że szkoła osiągnęła dobrą pozycję, skoro w klasach kształconych w zawodzie technik logistyk mamy wyższą zdawalność niż średnia  w kraju. Ponadto w ubiegłym roku szkolnym mieliśmy 5 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.  

 

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/16

Uczennica kl. IV a T Karolina Bednarska zajęła 1 miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości  w Toruniu, opiekun merytoryczny p. Halina Wolińska;

Uczeń kl. 1 b T Patryk Pączek został laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej - Bądź Pozdrowiona, Ziemio rodzinna…, opiekun                   M. Jabłońska;

Uczniowie Patryk Borecki z kl. 2 a T i Łukasz Skonieczny z 3 d T zdobyli tytuły finalistów V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, opiekun p. J. Żuchowicz-Kwiatkowska;

Uczniowie Krzysztof Smoliński i  Szymon Gościński z 1 e T oraz Adam Andrzejczak 4 d T uzyskali tytuł finalisty w XII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, opiekun p. I. Łopuszyńska-Urban; 

Uczeń kl. 2 a T Kacper Rafalski zdobył II  miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Zostań Mistrzem Sudoku” organizowanym przez Gimnazjum Nr 2, opiekun p. A. Siedlecka;

Uczennica Natalia Przybyszewska z klasy 3d zdobyła III miejsce w I Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków.

Najlepszą drużyną w konkursie okazał się także zespół z Ekonomika.

Skład drużyny: Łukasz Ligowski 3 d, Julia Zielińska 4 c, Adrianna Woźniak - 4d, Łukasz Skonieczny 3 d, Sebastian Górczyński – 4 c, Sylwia Rakowska - 3 d, Justyna Gałka – 4 d, Maria Wesołowska – 4 d, Dorota Mularska -4 d, Sebastian Czarnecki – 3 d, Natalia Rosińska -4 d, Natalia Jaworska -3 d, Michał Żółtowski – 4 c, Joanna Woźniak – 4 d, Sławomir Suchowiecki - 4c .  Opiekunowie uczniów: Pani Monika Otto i Pani Monika Krzeszewska;

Uczennica Katarzyna Ulczycka z kl. 1 b T zajęła  I miejsce, a Anita Nowak z kl.  2 d T zajęła III miejsce w Konkursie Międzyszkolnym „Ziemia Kujawska- Skarbnica Folkloru”, opiekun J. Lewandowska-Makowska;

 

 

Sukcesy sportowe:                              

I m Kacpra Rafalskiego w Listopadowym Turnieju Szachowym Elektryka. Opiekun Bychowski

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

XIII m dziewcząt w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego
w Sztafetowych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

 

2014 - 2015

Barbara Renczkowska uczennica klasy IV c Technikum nr 3 została finalistką   XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, który organizuje Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości UMK. Finalistka przygotowywała się do udziału  w Konkursie pod opieką merytoryczną

Justyna Barczak i Paweł Ostrowski zostali finalistami IV Olimpiady Wiedzy    o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

w Ogólnopolskim Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Regionalnej organizowanym  pod hasłem „Bądź pozdrowiona ziemio rodzinna…” -  II miejsce  w kategorii „Na ludową nutę” zajęła - Marlena Kwiatkowska- 2 b T oraz III miejsce w kategorii recytacji zajęła  Agnieszka Pawlak z 2 b T)

I miejsce w etapie miejskim i XVI w etapie wojewódzkim  Olimpiady  Obrony Cywilnej          ( zespół reprezentujący: Dominika Biesiadzińska i Damian Pawlak)

I miejsce dla Martyny Arent w VII Konkursie Fotograficznym „Wschody i zachody słońca”

II miejsce dla szkoły i dobre wyniki finalistek Konkursu „Zagadnienia bhp nie są mi obce” (Karolina Szymczak i Lidia Stanny) organizowanego przez WSHE,  w ramach             VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.

Wyróżnienie  dla Dominiki Grobelniak w konkursie „ Nie odlatuj z narkotykami” zorganizowany w ramach programu „Narkotyki- droga donikąd” współorganizowany przez oddział rejonowy PCK i Gminę Miasto Włocławek

 

Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych

I m dziewcząt w Turnieju Piłki Nożnej „Pojedynki w Jedynce”. 

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce ręcznej dziewcząt. 

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej. 

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej. 

II m dziewcząt w II rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej. 

III m dziewcząt Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej.

 

2013 -2014:

I miejsce i tytuł laureata uzyskał  Robert Jankowski w III Olimpiadzie Wiedzy   o Polskim i Europejskim Rynku Pracy 

Justyna Barczak została finalistką tej samej III Olimpiady Wiedzy o Polskim  i Europejskim Rynku Pracy

Damian Pawlak dostał się do  finału w  Konkursie Matematycznym PANGEA, zajął znaczące miejsce  wśród tych, którzy w tym finale brali udział

Udział uczniów w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja  Kopernika w Toruniu ( na 77 uczestników dwie osoby zajęły 33miejsce)

Michał Żółtowski został laureatem Konkursu Ośmiu Wspaniałych, Natalia Jaworska otrzymała wyróżnienie

II miejsce zajął Robert Jankowski w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża  

III miejsce zajęła Natalia Jeleń w konkursie pn. „Mój talent kluczem do wymarzonego zawodu” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne,  organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włocławku (praca fotograficzna

Młodzież ponadto uczestniczyła w olimpiadach i konkursach przechodząc do kolejnych etapów, ale nie osiągnęła tak spektakularnych wyników jak wcześniej wymienieni:

W II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bankach do etapu centralnego zakwalifikowali się Dominika Gryczewska z 4 e  i Maciej Maćczak  z 4 c T 

w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, do drugiego etapu zakwalifikowały się Natalia Rosińska- z 2 d T, Ewelina Żakowiecka  z 4 c T i Sylwia Kwiatkowska z 1 a T

w  IV Olimpiadzie Wiedzy o Planowaniu i Zarzadzaniu Karierą Zawodową  w drugim etapie uczestniczyło 5 uczniów

VII Olimpiadzie Logistycznej w drugim etapie uczestniczyło 15 uczniów

 

Sukcesy sportowe:                              

Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych:

I m dziewcząt w Turnieju halowej piłki nożnej  o Puchar Wójta Gminy Lubanie/

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce ręcznej dziewcząt/

II m dziewcząt w Turnieju piłki nożnej „Pojedynki w Jedynce”/

II m chłopców w Mistrzostwach Włocławka w tenisie stołowym/

II m dziewcząt – zespół I w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej/

III m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach/

III m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w piłce siatkowej/

III m dziewcząt w Ćwierćfinałowym Turnieju Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w piłce siatkowej dziewcząt/

III m dziewcząt – zespół II w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej/

 

2012 – 2013

 

Ewelina Żakowiecka została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

Magdalena Kwiatkowska, Dorota Mularska, Natalia Rosińska zostały finalistkami XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Joanna Grzelak zajęła III miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

szkolna drużyna zdobyła III miejsce w XXI Strefowych Mistrzostwach Zespołów Ratowniczych PCK ( etap rejonowy)

Damian Chabasiński zajął III miejsce w konkursie „Obywatelski Włocławek- Region-Kraj” im. Bartłomieja Kołodzieja pod tytułem „Lata przełomu ( 1989-1991) w regionie oczami świadków i uczestników”

Adrian Głąb został laureatem etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Sylwia Walczewska została laureatką konkursu „Malowane słowem” zorganizowanego przez Wydział Pedagogiczny WSHE

Ewelina Żakowiecka uzyskała certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia


Sukcesy sportowe

II miejsce chłopców w III Turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa KU AZS PWSZ

II miejsce dziewcząt w II Turnieju piłki nożnej w ramach programu „Trzymaj formę”

II miejsce dziewcząt w Turnieju piłki nożnej „Pojedynki w jedynce”

II miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w siatkówce plażowej

III miejsce dziewcząt i chłopców w drużynowych mistrzostwach Włocławka w szachach

III miejsce dziewcząt w mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych

III miejsce dziewcząt w Indywidualnych Biegach Przełajowych o mistrzostwo Włocławka